… na którego wszyscy zawodnicy i sympatycy baseballu czekali kilkanaście lat nadszedł w sobotę 21 kwietnia 2018 roku.

To było piękne przeżycie. Poświęciliśmy bardzo dużo pracy w stworzenie tego miejsca i dopiero dzisiaj był ten moment, w którym to co sobie zaplanowaliśmy ujrzało światło dziennie. Po odsłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego i oklaskach po pierwszym narzucie dopiero doszło do nas, co tak naprawdę przez te ostatnie lata udało nam się osiągnąć – Marek Kozioł, sekretarz Barons Wrocław, główny organizator

Na terenie MCS Zakrzów, został rozegrany pierwszy oficjalny mecz w ramach Polskiej Ekstraligi Baseballu, w którym zmierzyli się Barons Wrocław i Silesia Rybnik. W tym dniu zostało również przeprowadzone oficjalne otwarcie całej strefy rekreacyjnej dookoła dużego boiska baseballowego, której projektowa nazwa brzmi Wrocławska Arena Sportu!

Cały kompleks powstał dzięki wielu tysiącom głosów oddanych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w sobotę odwiedziło go ponad 400 osób. Poza dwumeczem otwarcia można było wypróbować swoich sił w baseball na małym boisku, zrozumieć zasady gry, dzięki przygotowanym ulotkom oraz dzięki doświadczonemu komentatorowi, który tłumaczył zasady gry. Obok boisk znajdował się także oddany pod koniec zeszłego rok plac
zabaw, który także licznie był w ten dzień okupowany.

Każdy tego dnia mógł znaleźć coś dla siebie a Zakrzów i miasto Wrocław otrzymało nowe wyjątkowe sportowo-rekreacyjne miejsce, które zaczęło tętnić życiem.

Honorowe pierwsze narzuty oddali Scott Whitmore – przedstawiciel Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Jacek Sutryk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Miasta Wrocław.

Piknikowy charakter był także okazją do bliższego poznania się okolicznych mieszkańców i wspólnego biwakowania.

Pierwszy mecz przebiegał pod dyktando gości, drużyny mistrza Polski. Wrocławianie nie mogli sprostać wymagającym narzutom Japońskim miotaczom Silesii Rybnik: Hiroshi Funahashi i Ryomy Watanabe i przegrali pierwszy mecz 12:1. Na górce miotacza w Barons Wrocław zadebiutował meksykanin Adex Gomez a w infieldzie całe spotkanie rozegrał Phil Acosta.

 

W drugim meczu goście udanie zrewanżowali się Rybniczanom i po dobrych
narzutach Raymonda Wojtali wygrali 8:1. Po 4 meczach drużyna Barons Wrocław zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 2 zwycięstw. W kolejny weekend Wrocławianie wyjeżdzają na dwumecz z Centaurami Warszawa.

Kolejne mecze na Zakrzowie zostaną rozegrane w weekend majowy:

– 5 maja przeciwnikiem drugiej w ramach rozgrywek I ligii Baseballu będą Demony Miejska Górka,

– zaś Ekstraligowa drużyna Barons Wrocław w niedzielę 6 maja podejmie u siebie Gepardy Żory!

Na koniec mała niespodzianka: