Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedzią Marka Kozła, społecznika, zawodnika i wice Prezesa naszego Klubu z okazji nadchodzących wyborów samorządowych:

„21 października odbędą się będą wybory samorządowe. Po nich poznamy między innymi nowego Prezydenta Wrocławia. Chciałbym zachęcić was wszystkich do wzięcia w nich udziału. Nic o nas bez nas, bądźmy świadomi i wykorzystajmy swoje prawo do oddania głosu. 
Polityka samorządu to także sprawy związane z propagowaniem zdrowego trybu życia i sportu oraz dbaniem o infrastrukturę sportową, tą dostępną dla mieszkańców oraz, tą która umożliwia organizowanie różnego rodzaju lokalnych wydarzeń sportowych.

Stoję na stanowisku, że rozwój tego typu infrastruktury to naturalny sposób na podnoszenie jakości życia mieszkańców Wrocławia. Nie mówię tu tylko o inwestycjach baseballowych, ale o całej masie obiektów sportowych np. przegłosowywanych rok, co roku w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach moich starań o infrastrukturę i rozwój baseballu we Wrocławiu, potrzebuję przede wszystkim merytorycznej i konstruktywnej rozmowy. Jest to istotna sprawa, gdyż chcę aby baseball w naszym pięknym mieście nadal się rozwijał.

Jedynym kandydatem na Prezydenta, który odwiedzał organizowane przez nas mecze i wysłuchał naszych potrzeb jest Jacek Sutryk.

Jacek Sutryk wypowiedział się również w niezwykle ważnych dla mnie kwestiach:

„Sport we Wrocławiu czuje się dobrze. Bo sport to sposób na budowanie i cementowanie więzi społecznych, kształtowanie charakteru, właściwych postaw społecznych, w końcu zwyczajnie – lepsze zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Sport to przede wszystkim inwestycja z pewną stopą zwrotu. I to samorząd jest największym inwestorem w tę dziedzinę życia. To właśnie z kasy samorządu płynie ponad 90 proc. pieniędzy publicznych, które przekazywane są na sport. I chciałbym, aby we Wrocławiu tych środków było jeszcze więcej.” – 13.10.2018

„Podkreślę coś niesamowicie ważnego dla mnie, o czym mówiłem w jednym z wywiadów. Będę traktował moją pracę w Ratuszu jako służbę. I albo moi współpracownicy będą to rozumieć i zrobią tak samo, albo… nie będą moimi współpracownikami.” – 6.10.2018

Poprzez działalność w Klubie miałem możliwość poznania Jacka Sutryka. Uważam, że to osoba o pragmatycznym podejściu, której bardzo silne cechy to empatia i wielozadaniowość. Dodatkowo, wobec zaprezentowanego programu, uważam, że jest to bardzo dobry kandydat na Prezydenta, dlatego zachęcam do zagłosowania na niego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Marek Kozioł