W 2017 roku po sześciu latach funkcjonowania zlikwidowane zostały na Niskich Łąkach nasze tunele do odbijania i bullpen. Dzięki 1282 głosom oddanym w ramach Wrocławski Budżet Obywatelski w 2017 roku, projekt budowy oświetlonych dwóch tuneli, dwóch bullpenów oraz dwóch wolnych stanowisk do odbijania został skierowany do realizacji.

Zgodnie z informacjami uzyskanym od jednostki miejskiej wskazana do realizacji naszego projektu – MCS Wrocław, przetarg powinien być ogłoszony w pierwszym tygodniu stycznia 2019 roku.

Bardzo liczymy na jego pozytywne rozstrzygnięcie i już teraz zapraszamy wszystkich podwykonawców do śledzenia informacji o jego publikacji i wystartowania w nim.

Przy prawidłowym przebiegu prac i koordynacji ich ze strony MCS, już na początku sezonu 2019 powinniśmy po 3 latach przerwy wrócić do trenowania na Niskich Łąkach.

Teren na Niskich Łąkach to szczególnie ważna lokalizacja dla grup i drużyn pochodzących z centrum miasta i jego okolic (głównie dziecięcych i młodzieżowych).

Do tunelów ma być także doprowadzony prąd. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda tam się postawić, wzorem innych tego typu obiektów w Europie środkowo-wschodniej (np. w Białojewgradzie w Bułgarii) automatyczną maszynę do narzutu piłek typu Iron Mike.

Więcej o naszym projekcie można przeczytać na stronie:
https://www.wroclaw.pl/…/wbo20…/projekty-2017/projekt,id,472