W dniach 25-26 sierpnia na obiektach sportowych przy ul. Niepodległości 6 pierwszy raz w historii Wrocławia zostanie rozegrany największy i najbardziej prestiżowy turniej baseballowy w Polsce. Cztery najsilniejsze polskie drużyny zjadą się na do stolicy Dolnego Śląska, aby powalczyć o Puchar Polski.

Poza samymi zawodami organizatorzy przygotowali wyjątkowe atrakcje dla wszystkich kibiców. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

W turnieju finałowym bierze udział aktualny Mistrz Polski – KS Silesia Rybnik, prowadzony przez japońskiego szkoleniowca Ryoma Watanabe. Rybniczanie bardzo dobrze zaprezentowali się w europejskich pucharach dochodząc do samego finału kwalifikacji Pucharu Konfederacji. Kolejnym finalistą jest drużyna UKS Dęby Osielsko z rewelacyjnie spisującą się w tym sezonie parą Amerykanów: Daniel Catalan i Adanem Cabralesem. Stawkę uzupełniają Centaury Warszawa, w której występuje jeden z najlepszych miotaczy i atakujących w Polskiej lidze – Mark Ted Podgorski.

W Baronach zobaczymy między innymi: najdalej odbijającego w tym sezonie wrocławianina Jefte Medina oraz bardzo dobrego miotacza Marcin Musiałek. Baronowie liczą zwłaszcza na swoje młode talenty, które udanie w trakcie przerwy wakacyjnej reprezentowały biało-czerwone barwy i wielokrotnie pokazały swój zapał i charakter.
W trakcie weekendowego turnieju odbędzie się 6 pojedynków. Po trzy w sobotę i w niedzielę.

Każdy uczestnik otrzyma materiał z zasadami gry, a w zrozumieniu boiskowych akcji pomoże doświadczony komentator.
W sobotę około godz. 19:00 odbędzie się rodem z All Star Game, Home Run Derby. Są to bardzo widowiskowe zawody, gdzie najlepsi pałkarze rywalizują, kto odbije największą liczbę piłek poza boisko.
Przez cały weekend będzie funkcjonowała interaktywna baseballowa gra planszowa, gdzie pod okiem animatorów będzie można wypróbować swoich sił w baseballu. W niedzielę, przed finałowym meczem. około godziny 15:00 odbędzie się koncert wrocławskiego zespołu Rafał Antone Antonowski & The Gang Band (Rap/Hardcore.)

W niedzielę, będą zapewnione jeszcze kolejne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przy boisku baseballowym będzie można poodbijać z maszyny do narzucania piłek, zmierzyć swoją prędkość narzutu oraz poćwiczyć rzucanie i chwyt piłki.

Przypominamy, że w ramach kompleksu baseballowo – softballowego przy ulicy Niepodległości 6 znajduje się również oddany w zeszłym roku nowy plac zabaw.

Harmonogram wydarzeń:

Sobota 25.08.2018
Dodatkowe atrakcje (plac zabaw, komentator, mini sklep, interaktywna gra planszowa)
8:00 – otwarcie bram stadionu na Zakrzowie
10:00 – mecz 1 – Dęby Osielsko vs Barons Wrocław
13:00 – mecz 2 – Centaury Warszawa vs Silesia Rybnik
16:00 – mecz 3 – przegrani meczów #1 i #2
19:00 – Home Run Derby

Niedziela 26.08.2018
Dodatkowe atrakcje (stacje baseballowe, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, komentator, mini sklep, interaktywna gra planszowa)
8:00 – otwarcie bram stadionu na Zakrzowie
10:00 – mecz 4 – wygrani meczów #1 i #2
10:00 – 15:00 – stacje baseballowe
13:00 – mecz 5 – półfinał
15:00 – koncert zespołu Antone & The Gang Band
16:30 – mecz 6 – Finał