Witamy we wrześniu!

Po czterech weekendowych wygranych awansujemy na 3. miejsce w tabeli ekstraligi i osiągamy wrześniowe play-offy!

W sobotę po dramatycznym meczu pokonaliśmy Centaury Warszawa 3:2. Był to niezwykły pojedynek dwóch miotaczy – asystentów trenerów Reprezentacji Polski Ray Wojtala – kadry softballu i Mike Renery – baseballu). Pojedynek miotaczy urodzonych w USA: Michigan vs California, pojedynek Amerykanów mających polskie żony  Do przedostatniej 8. zmiany pojedynek ten był nierozstrzygnięty (2:2), ale po odbiciu Marek Kubiszewski objęliśmy w końcu prowadzenie 3:2. W ostatniej 9. zmianie wyautowaliśmy na bazie domowej próbującego zdobyć wyrównujący obieg biegacza Centaurów, również urodzonego w USA (Miami) Mark Ted Podgorski. A fantastycznym rzutem na bazę domową popisał się mieszkający na Psim Polu Filip Nowacki!

W obu zespołach ponadto oglądaliśmy Meksykanina Orlando Del Muro(Barons), Dominikańczyka Jefte Medina i naszego łącznika z USA Phil Acosta. W drużynie z Warszawy zagrali poza wspomnianym Renerym, Donnels i Smith z USA, a także dwóch zawodników ze Szwecji. Jednak wszystkich w drugim pojedynku pogodził 15-letni Łukasz Krzemienowski – mieszkający kilkaset metrów od boiska  Fantastyczny debiut na górce miotacza zakończył się wygraną 4:3!

W niedzielę pokonaliśmy jeszcze 14:0 i 8:0 Gepardy Żory i dzięki temu zachowaliśmy jeszcze szansę na 2. miejsce po fazie zasadniczej, by wywalczyć w play-offach przewagę własnego boiska. Do tego jednak będą potrzebne dwie wygrane za tydzień z będącymi w wysokiej formie UKS Dęby Osielsko. Dlatego już zapraszamy na Zakrzów w najbliższą sobotę – 14 lipca!